Kup bilet
SEC News
26.08.15
Deszczowy wtorek w Szwecji

Aura sprawiła nieco problemów organizatorom szwedzkiej Elitserien. Pomimo opadów deszczu udało się rozegrać wszystkie spotkania. W najciekawszym meczu, w Motali pod nieobecność Chrisa Holdera i z przyczyn oczywistych Darcy’ego Warda, miejscowa Piraterna pokonała Ikaros Smedernę Eskilstuna.

25.08.15
Wkraczamy w decydującą fazę

Ostatni przystanek tegorocznego cyklu Speedway European Championships – Ostrów Wielkopolski. Na stadionie Miejskim, 19 września piętnastu najlepszych żużlowców Europy po raz ostatni w 2015 roku powalczy o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu.

24.08.15
Kildemand nie powtórzy sukcesu

Peter Kildemand w 2014 roku w swoim debiucie w cyklu Speedway European Championships wywalczył srebrny medal, co z całą pewnością było jednym z największych sukcesów w jego dotychczasowej karierze. W tym sezonie Duńczyka nie omijają jednak kontuzje, przez co nie będzie w stanie powtórzyć świetnego rezultatu z poprzedniej edycji.

24.08.15
Znamy pary play - off, Grudziądz spada z PGE Ekstraligi

W niedzielę rozegrano ostatnią, czternastą rundę fazy zasadniczej w polskiej PGE Ekstralidze. MRGarden GKM Grudziądz przegrywając w Zielonej Górze ostatecznie spadł z ligi. W barażach pojedzie zaś PGE Stal Rzeszów. Wyłoniono także pary półfinałowe sezonu 2015.

24.08.15
Iversen mistrzem Danii!

W piątek na torze w Slangerup odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Danii. W zawodach triumfował Niels Kristian Iversen, a drugi był Nicki Pedersen. Po rundzie zasadniczej obaj żużlowcy mieli na swoim koncie po 13 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Hans Andersen.

21.08.15
Drugi raz w historii

Emil Sajfutdinow w szwedzkiej Kumli w każdym z sześciu biegów dojeżdżał do mety na pierwszej pozycji. Dokonał tego jako drugi zawodnik w historii cyklu Speedway European Championships.

20.08.15
Emil Sajfutdinow: Muszę zachować spokój

O krok od obrony mistrzowskiego tytułu jest Emil Sajfutdinow. Rosjanin we wspaniałym stylu zwyciężył w Kumli, gdzie rozegrano trzecią rundę cyklu Speedway European Championships. Przed ostatnimi zawodami w Ostrowie, Rosjanin ma dziewięć punktów przewagi nad drugim Nickim Pedersenem.

19.08.15
Grigorij Laguta: To był szalony wieczór

Dopiero w ostatnim biegu rundy zasadniczej Griorij Laguta zapewnił sobie awans do biegu ostatniej szansy. W nim najpierw został potrącony przez Fredrika Lindgrena, a następnie w powtórce dojechał do mety a plecami Nickiego Pedersena. W wielkim finale uległ jednak tylko niesamowitemu Emilowi Sajfutdinowowi.

19.08.15
Piotr Pawlicki show w Malilli, powrót Kildemanda

We wtorek rozegrano XIII kolejkę szwedzkiej Elitserien. W najciekawszym meczu, Piraterna Motala pokonała na wyjeździe Dackarnę Malilla 46:44. Goście zwycięstwo zapewnili sobie w ostatnim biegu, a prawdziwym bohaterem spotkania został Piotr Pawlicki, który wywalczył 17 punktów. Świetne spotkanie w Hallstavik zaliczyć zaś Antonio Lindbaeck. Szwed zgromadził na swym koncie 16 punktów. Po kontuzji do ścigania powrócił Peter Kildemand. Duńczyk zdobył 9 punktów i bonus, ale jego Lejonen przegrało z Elit Vetlandą 41:49. W barwach gości 9 punktów i dwa bonusy wywalczył lider klasyfikacji generalnej SEC, Emil Sajfutdinow.

18.08.15
Nicki Pedersen: Antonio popełnił błąd

Nicki Pedersen zajął trzecie miejsce podczas trzeciej rundy cyklu Speedway European Championships w szwedzkiej Kumli.. Duńczyk stanął na najniższym stopniu podium trochę szczęśliwie, bowiem w finale dojechał do mety na ostatniej pozycji, ale jadący przed nim Antonio Lindbaeck został wykluczony za przekroczenie linii toru dwoma kołami.

17.08.15
Sajfutdinow o krok od złota!

Zwycięstwem Emila Sajfutdinowa zakończyła się trzecia runda cyklu Speedway European Championships w szwedzkiej Kumli. Rosjanin w wielkim finale pokonał swojego rodaka, Grigorija Lagutę, Nickiego Pedersena oraz Antonio Lindbaecka.

17.08.15
Grudziądz lepszy w derbach, Zielona Góra poza play - off

13 kolejka polskiej PGE Ekstraligi za nami. W piątek, w pierwszym spotkaniu, FOGO Unia Leszno pokonała SPAR Falubaz Zielona góra 48:42 i ostatecznie zamknęła drogę gościom do fazy play - off. W Grudziądzu, miejscowy MrGarden GKM pokonał w derbach KS Toruń, ale to torunianie uzyskali punkt bonusowy i są już pewni awansu do decydującej rundy.