SEC News
18.10.17
Kasprzak: „Jeden medal już mam, czas na więcej”

Krzysztof Kasprzak został zwycięzcą finałowej rundy cyklu Speedway Euro Championship, która odbyła się w Lublinie. „KK” nie zdołał jednak obronić brązowego medalu, który zdobył przed rokiem i w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce.

17.10.17
Vaclav Milik: „W przyszłym roku walczę o złoto”

Przed ostatnią rundą stawiany był w roli faworyta do zdobycia tytułu Indywidualnego Mistrza Europy. Vaclav Milik, ostatecznie zakończył lubelski turniej na szóstej pozycji, natomiast w klasyfikacji końcowej cyklu, spadł na trzecie miejsce. Zdobył jednak brązowy medal tegorocznych rozgrywek IME.

14.10.17
Andzejs Lebedevs mistrzem Europy!

W finałowej rundzie cyklu SEC, która odbyła się w Lublinie, najlepszy okazał się Krzysztof Kasprzak. Indywidualnym Mistrzem Europy został natomiast Andzejs Lebdevs. Srebro zdobył Artem Laguta, natomiast brąz Vaclav Milik. W cyklu, oprócz czołowej trójki, utrzymali się także Andreas Jonsson i Krzysztof Kasprzak.

14.10.17
Uhonorowanie legendy

Miejscowa legenda, Marek Kępa tuż przed wielkim finałem SEC w Lublinie, otrzyma odznaczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki za zasługi dla lubelskiego sportu żużlowego. Uroczystość odbędzie się na specjalnie przygotowanej na finał mistrzostw Europy, scenie.

13.10.17
Perła sponsorem finałowej rundy SEC 2017

Browary Lubelske S.A., to jeden ze sponsorów finałowej rundy Speedway Euro Championship 2017, która już w najbliższą sobotę odbędzie się na stadionie MOSiR Bystrzyca w Lublinie.

13.10.17
Jutro poznamy Indywidualnego Mistrza Europy

Już jutro w Lublinie odbędzie się finałowa runda Speedway Euro Championship. Cykl mający wyłonić nowego żużlowego Indywidualnego Mistrza Europy właśnie dobiega końca. Kto zostanie najlepszym zawodnikiem „Starego Kontynentu”?

13.10.17
Kibice stawiają na Andzejsa Lebedevsa

Vaclav Milik został wytypowany przez dziennikarzy do zdobycia tytułu Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Z kolei faworytem kibiców jest Andzejs Lebedevs. Łotysz uzyskał największą ilość głosów w ankiecie przeprowadzonej na stronie internetowej www.speedwayeuro.com

12.10.17
Żużlowe miasteczko kibica w Lublinie

14 października na Stadionie MOSiR-u Bystrzyca, przy Alejach Zygmuntowskich 5 w Lublinie, odbędzie się finałowa runda cyklu Speedway Euro Championship. Oprócz sportowych emocji na kibiców czeka utworzone w pobliżu Aqua Lublin żużlowe miasteczko kibica, które z okazji finału mistrzostw Europy wygląda imponująco.

12.10.17
Vaclav Milik faworytem dziennikarzy

14 października odbędzie się ostatnia runda cyklu Speedway Euro Championship w Lublinie. Sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa. Dla kogo medale? Przepytaliśmy dziennikarzy, którzy na co dzień żyją speedwayem, kto w klasyfikacji generalnej wyląduje w czołowej trójce. Na faworyta do złota wyrasta Vaclav Milik.

11.10.17
Złoto „leży” na torze

Tysiące kilometrów, 780 okrążeń, 195 wyścigów, 177 dni, dziewięć rund w dziewięciu krajach – tyle w sezonie 2017 potrzeba, by poznać najlepszego żużlowca „Starego kontynentu”. 14 października, około godziny 22, dowiemy się, kto został nowym królem europejskiego speedway’a.

10.10.17
Walczą o brąz, gonią liderów

Przed finałową rundą cyklu Speedway Euro Championship, która 14 października odbędzie się w Lublinie, Andreas Jonsson i Artem Laguta zajmują ex aequo trzecie miejsce w klasyfikacji przejściowej cyklu. Do prowadzącego Andzejsa Lebedevsa tracą sześć punktów, co sprawia, że walka o brąz, może przerodzić się w gonitwę o złoty medal.

09.10.17
Wszystko rozstrzygnie się w Lublinie

Kochamy takie sytuacje – ostatnia runda cyklu wielkiej imprezy i niewielkie różnice pomiędzy zawodnikami walczącymi o najwyższe laury. Nie wiemy kto zdobędzie złoty, srebrny oraz brązowy medal. Jednym słowem – Lublin czeka na najlepszych żużlowców Europy i jest wielkie prawdopodobieństwo, że po ściganiu na Lubelszczyźnie nastąpią kolejne przetasowania.