Kup bilet
SEC News
19.09.14
Emil nowym mistrzem Europy!

Emil Sayfutdinow nowym mistrzem Europy! Rosjanin zajął w Częstochowie czwarte miejsce, jednak wystarczyło to do zwycięstwa w całym cyklu. Srebrny medal wywalczył Peter Kildemand, brąz dla Nicki Pedersena. W Częstochowie zwyciężył zaś powracający Grigorij Laguta, drugie miejsce zajął Nicki Pedersen, a trzecie Peter Kildemand.

19.09.14
Ankieta: Rywale Emila bez szans

W piątek o godzinie 19.00 w Częstochowie rozpocznie się czwarta, finałowa runda Speedway European Chmapionships. Jeszcze przed Wielkim Finałem, zapytaliśmy Państwa, kto zostanie Mistrzem Europy 2014. Jak wynika z odpowiedzi, nie mają Państwo wątpliwości.

17.09.14
Jutro Wielki Finał SEC!

Już jutro, 19 września o godzinie 19.00 na SGP Arena w Częstochowie odbędzie się Wielki Finał Speedway European Championships. Przed zawodami zawodnicy odbędą jeszcze oficjalny trening, który pozwoli im dobrać najlepsze ustawienia do panujących warunków torowych.

17.09.14
Indianerna dołącza do Vetlandy

Indianerna Kumla wysoko pokonała Piraternę Motala 56:34 i tym samym dołączyłą do Elit Vetlanda w finale szwedzkiej Elitserien. Liderem gospodarzy był dzisiaj Piotr Protasiewicz, który zdobył 15 punktów i bonus. Nie gorzej spisał się Scott Nicholls (14+1). Wśród gości 12 punktów z bonusem wywalczył Bjarne Pedersen.

17.09.14
Wielkie święto już za dwa dni!

Już za dwa dni, w najbliższy piątek 19 września na SGP Arena w Częstochowie rozegrany zostanie Wielki Finał SEC! Najlepsi żużlowcy Starego Kontynentu staną na starcie, aby powalczyć o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy. Wśród nich, m.in. Janusz Kołodziej, który walczy o czternasty medal dla Polski.

17.09.14
Vetlanda w finale!

W drugim półfinałowym spotkaniu Elitserien Elit Vetlanda pokonała na własnym torze Rospiggarnę Hallstavik w stosunku 57:33. Do zwycięstwa gospodarzy prowadził Thomas H Jonasson zdobywca 14 punktów. Natomiast honoru Rospiggarny bronił Jonas Davidsson z dorobkiem 12 'oczek'. Tym samym Elit Vetlanda awansowała do finału rozgrywek w Szwecji. Swojego rywala pozna już dzisiaj, kiedy zapadną rozstrzygnięcia w meczu Indianerna Kumla – Piraterna Motala.

15.09.14
Cały czas testujemy

Już w najbliższy piątek, 19 września w Częstochowie, Emil Sajfutdinow będzie miał okazję wywalczyć pierwszy w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż goniący go Peter Kildemand ma stratę zaledwie trzech punktów, a w dodatku pojedzie na domowym torze. Zawodnik z Rosji spokojnie podchodzi do finałowych zawodów.

15.09.14
Ceny biletów bez zmian

Już w piątek, 19 września w Częstochowie Wielki Finał Speedway European Championships. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich kibiców niespodziankę. Ceny biletów w dniu zawodów nie wzrosną i będzie można je nabyć na pozostałe wolne miejsca.

14.09.14
Kto zatrzyma Emila?

Emil Sajfutdinow jest już o krok od triumfu w Indywidualnych Mistrzostwach Europy. 19 września na SGP Arena w Częstochowie Rosjanin będzie bronił trzy punktowej przewagi, jaką ma nad drugim w klasyfikacji, Peterem Kildemandem. Cały czas zawodnik z Baszkirii musi też pamiętać o pozostałych żużlowcach, którzy są za nim.

14.09.14
Gospodarze bliżej finału

W niedzielę na torach w Lesznie i Zielonej Górze rozegrano pierwsze spotkania półfinałowe polskiej ENEA Ekstraligi. W obydwu meczach górą byli gospodarze, ale wynik dwumeczu w obu przypadkach pozostaje otwarty. Warto zaznaczyć, że dopiero drugą porażkę w sezonie odniosła drużyna z Tarnowa.

14.09.14
Wielkie zwycięstwo AJ!

W Grand Prix Nordyckim w Vojens zwyciężył Szwed Andreas Jonsson, dla którego był to pierwszy triumf w cyklu od 5 lat. Drugie miejsce zajął jadący z dziką kartą Peter Kildemand, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kasprzak! Zawody zakończyły się pechowo dla Kennetha Bjerre, który upadł w drugim biegu półfinałowym i wybił bark. Zdiagnozowano to jednak dopiero godzinę po upadku, co spowodowało większe uszkodzenia. Jonsson i Kildemand pojadą już 19 września w Częstochowie w Wielkim Finale SEC!

11.09.14
Dwie wielkie imprezy w dwa dni

19 września w Częstochowie poznamy Indywidualnego Mistrza Europy 2014. Faworytem do złotego medalu wydaje się być Emil Sajfutdinow, który już dzień później pojedzie na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach imprezy Verva Street Racing.