Kup bilet
SEC News
05.06.15
Zmiany na liście startowej SEC Challenge

Witalij Bielousow, a nie Aleksander Ćonda wystartuje w piątek w finale eliminacji do cyklu Speedway European Championships. Słoweniec stracił miejsce na liście startowej z powodu przeniesienia zawodów z Lendavy do Torunia. Z powodu kontuzji w zawodach nie wystartują także Piotr Pawlicki oraz Leon Madsen.

03.06.15
MotoArena atutem Grigorija Laguty?

Przeniesienie SEC Challenge z Lendavy do Torunia z pewnością spodobało się Grigorijowi Lagucie, który od bieżącego sezonu startuje w barwach miejscowej drużyny, KS Toruń. Czy Rosjanin dzięki temu zapewni sobie spokojny awans do Speedway European Championships?

03.06.15
Wtorek w Szwecji - Vaculik z kompletem!

We wtorkowy wieczór rozegrano dwa spotkania szwedzkiej Elitserien. W Malilli, miejscowa Dackarna uporała się z Ikaros Smederną Eskilstuna 53:37. Wśród gości bardzo dobry występ zanotował Paweł PRzedpełski, który otrzymał dziką kartę na pierwszy turniej finałowy Speedway European Championships. Wśród gospodarzy, niepokonany był Michael Jepsen Jensen, który wywalczył 12 punktów w czterech startach. W drugim spotkaniu, Rospiggarna Hallstavik pokonał mistrza Szwecji, Elit Vetlanda 50:40. Klasą dla siebie był Martin Vaculik, który sześciokrotnie mijał linię mety jako pierwszy. Tym razem w zespole gości zawiódł Jarosław Hampel, który wywalczył zaledwie cztery punkty. Trzecie spotkanie, pomiędzy Lejonen Gislaved a Piraterną Motala został odwołany ze względu na niekorzytsne warunki atmosferyczne.

02.06.15
Bratobójcza walka o SEC

Kibice, którzy pojawią się w piątek, 5 czerwca na MotoArenie w Toruniu na finale eliminacji do cyklu Speedway European Championships będą świadkami dwóch niesamowitych pojedynków. O awans do SEC walczyć będą między sobą bracia: Grigorij i Artem Laguta oraz Piotr i Przemysław Pawlicki.

01.06.15
SEC Challenge przeniesiony do Torunia!

Finał eliminacji do tegorocznego cyklu SEC, który pierwotnie miał zostać rozegrany w słoweńskiej Lendavie, został przeniesiony do Torunia i odbędzie się już w najbliższy piątek, 5 czerwca o godzinie 19.00 Organizacji zawodów podjął się Klub Sportowy Toruń.

01.06.15
SEC Challenge - Oświadczenie

Firma One Sport, jako promotor i wyłączny posiadacz praw do turnieju Speedway European Championships, nie jest odpowiedzialna za organizację serii eliminacji do cyklu finałowego. W żadnym stopniu nie jesteśmy odpowiedzialni za nominacje zawodników do eliminacji, wybór organizatora rund kwalifikacyjnych i ich przeprowadzenie.

01.06.15
Niedziela w Polsce

Za nami szósta kolejka polskiej PGE Ekstraligi. W pojedynku, który okrzyknięty był hitem kolejki, Spar Falubaz Zielona Góra uległ wyraźnie na własnym torze Fogo Unii Leszno 36:54. W ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Walaska, a wśród gości po kontuzji obojczyka wrócił Tobiasz Musielak. W meczach derbowych górą ekipy z Torunia i Rzeszowa, które pokonały kolejno MRGarden GKM Grudziądz i Unię Tarnów. Wciąż bez punktów jest aktualny Drużynowy Mistrz |Polski, MoneymakesMoney.pl Stal Gorzów, który przegrał we Wrocławiu z tamtejszym Betardem Spartą 40:50.

30.05.15
SEC Challenge przełożony

Na mocy decyzji jury, SEC Challenge został przełożony. Klub z Lendavy nie zadbał o odpowiednie przygotowanie toru i decyzja mogła być tylko jedna. Nowy termin i miejsce ogłoszone będą niedługo (zawody muszą się odbyć do końca przyszłego tygodnia). Więcej informacji wkrótce.

29.05.15
Finał SEC Challenge już jutro!

W sobotni wieczór w słoweńskiej Lendavie rozegrany zostanie finał SEC Challenge, z którego siedmiu żużlowców awansuje do cyklu Speedway European Championships.

28.05.15
Tak było przed rokiem... Częstochowa

Po bardzo nieudanej rundzie w Holsted dla Nickiego Pedersena, swoją szansę na zdobycie tytułu mistrza Europy wyczuł Emil Sajfutdinow oraz Peter Kildemand. Obu zawodników przed finałowym ściganiem w Częstochowie dzieliły zaledwie trzy punkty. O złoto zamierzał również walczyć "Power", ale sześć punktów straty do Rosjanina wydawało się nie do odrobienia.

28.05.15
Środa w Danii: Fruwający Kildemand

W środę w Danii odbyły się dwa spotkania SuperLigi. W pierwszym meczu Team Fjelsted pokonał Munkebo Speedway Klub 46:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził niesamowity Peter Kildemand, który w sześciu startach wywalczył komplet 18 punktów! W drugim arcyciekawym meczu Holsted zaledwie jednym punktem pokonało Esbjerg Motorsport. Naprzeciwko siebie stanęli Nicki Pedersen i Niels Kristian Iversen. Trzykrotny mistrz świata zdobył 16 punktów i bonus, a „PUK” 14 punktów i bonus.

27.05.15
Tak było przed rokiem… Holsted

Dwie rundy – dwa zwycięstwa, to dorobek Nickiego Pedersena, który pewnie kroczył po triumf w cyklu Speedway European Championships. Trzecia runda odbywała się na jego domowym torze, więc eksperci zgodnie typowali – „Power” musi już w Holsted przypieczętować mistrzowski tytuł…