Kup bilet
SEC News
07.07.22
Jensen: Straciłem dwa silniki

W ubiegłą sobotę Rasmus Jensen zadebiutował jako stały uczestnik TAURON SEC 2022. Duńczyk może mówić o sporym pechu, ponieważ dwa defekty pozbawiły go cennych punktów. Szczególnie kosztowny był ten w wyścigu dziewiątym, w którym prowadził, a z powodu wybuchu silnika dojechał do mety na trzecim miejscu.

07.07.22
Milik: To były moje błędy

Vaclav Milik zajął ostatnie, 16 miejsce podczas pierwszej rundy TAURON SEC, która odbyła się w Rybniku. Czeski zawodnik zdobył zaledwie jeden punkt i jak sam przyznaje, główną przyczyną tej sytuacji były błędy popełnione podczas doboru ustawień motocykla.

05.07.22
Kołodziej: Dobrze jest wrócić

Janusz Kołodziej zajął drugie miejsce w inauguracyjnej rundzie TAURON Speedway Euro Championship 2022. W Rybniku, reprezentant Polski zdobył 14 punktów, dzięki którym jest jednym z liderów klasyfikacji przejściowej.

05.07.22
Michelsen: To była zła decyzja

Mikkel Michelsen zajął czwarte miejsce w sobotniej rundzie TAURON SEC, która odbyła się w Rybniku. Duńczyk wygrał pierwsze cztery wyścigi, jednak w finale dojechał do mety jako ostatni. Jak podkreśla, był to skutek wyboru złych ustawień na ten wyścig.

05.07.22
Madsen: Znalazłem odpowiednie rozwiązanie

Leon Madsen wygrał sobotnią rundę inauguracyjną rundę TAURON Speedway Euro Championship, która odbyła się w Rybniku. Duńczyk kiepsko rozpoczął zawody, jednak później było już tylko lepiej, o czym najlepiej świadczy fakt, że wygrał kolejne pięć wyścigów.

02.07.22
Madsen wygrywa w Rybniku, Michelsen liderem klasyfikacji

Leon Madsen wygrał inauguracyjną rundę TAURON Speedway Euro Championship 2022, która odbyła się w Rybniku. W finale Duńczyk pokonał Janusza Kołodzieja, Patryka Dudka oraz Mikkela Michelsena.

02.07.22
Program zawodów pierwszego finału TAURON SEC 2022

Już w najbliższą sobotę zawodnicy rozpoczną rywalizację w cyklu TAURON SEC 2022. Przed finałem w Rybniku, który zainauguruje tegoroczne zmagania o Indywidualne Mistrzostwo Europy, tradycyjnie będzie można nabyć program zawodów, w którym umieszczono sporo interesujących treści.

01.07.22
Marka LOTTO stawia na SEC

Totalizator Sportowy jako największy mecenas polskiego sportu i kultury kolejny raz wspiera Indywidualne Mistrzostwa Europy. Właściciel marki LOTTO towarzyszy żużlowi od wielu lat.

30.06.22
Osiem nacji w TAURON SEC

W tegorocznym cyklu TAURON SEC zobaczymy zawodników z ośmiu krajów. W stawce zawodów znajdują się reprezentanci Czech, Danii, Francji, Łotwy, Niemiec, Polski, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

30.06.22
Telemetria w TAURON SEC

Maksymalne prędkości osiągane przez zawodników, dokładne czasy okrążeń oraz wiele więcej unikalnych informacji otrzymają kibice oglądający transmisje zmagań w TAURON SEC 2022. Organizatorzy cyklu wykorzystają telemetrię, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić zawody. Pierwsza okazja do wykorzystania systemu nadarzy się już w najbliższą sobotę.

24.06.22
Polacy z szansami na medale

W tegorocznych finałach Indywidualnych Mistrzostw Europy wystąpi czterech reprezentantów Polski. Dwóch z nich zapewniło sobie udział przed rokiem, jeden awansował przez SEC Challenge w Krško, a ostatni otrzymał od organizatorów stałą „dziką kartę”. Jak biało-czerwoni zaprezentują się w tegorocznym TAURON Speedway Euro Championship?

24.06.22
Który debiutant spisze się najlepiej?

2 lipca na torze w Rybniku rozpocznie się cykl TAURON Speedway Euro Championship. W tym roku na liście stałych uczestników zmagań pojawi się czterech zawodników, którzy nie mieli okazji do rywalizacji w SEC na pełnych zasadach. Tym samym walkę o medale Indywidualnych Mistrzostw Europy zainaugurują Dimitri Berge, Oliver Berntzon, Adam Ellis oraz Rasmus Jensen.