Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Zawody w Chorwacji były bardzo udane dla polskich żużlowców. W Gorican zwyciężył zawodnik jadący z dziką kartą, Krzysztof Kasprzak, tuż za nim uplasował się Sebastian Ułamek. Na najniższym stopniu podium stanął Martin Vaculik, który wykorzystał ostry atak Kasprzaka na Golloba i awansował o jedną pozycję.

Pod dyktando polskich zawodników przebiegał w chorwackim Gorican trzeci turniej nowych, indywidualnych mistrzostw Europy w jeździe na żużlu. Aż trzech naszych reprezentantów osiągnęło finał, a górą ostatecznie był Krzysztof Kasprzak. Popularny "Kasper" po długiej gonitwie pokonał Sebastiana Ułamka. Trzeci finiszował Martin Vaculik ze Słowacji. Mety nie zobaczył Tomasz Gollob, który dostał się do finału poprzez bieg ostatniej szansy, eliminując w nim znakomitych Taia Woffindena i Nickiego Pedersena. -motorsport.v10.pl

Na przebudowanym torze w Gorican nachylono łuki w miejscowości niedaleko chorwacko-węgierskiej granicy. Na starcie trzeciej rundy Speedway European Championship stanęło aż sześciu polskich żużlowców. Wobec nieobecności Emila Sajfudinowa, który triumfował w dwóch tegorocznych rundach (w Gdańsku oraz Togliatti), wiele pisało się również o Taiu Woffindenie. Brytyjczyk ma szansę na dublet w tym sezonie, będąc liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix, a w SEC traci do Sajfudinowa cztery punkty.

Po serii startów zasadniczych do finału SEC w Gorican zakwalifikowali się Kasprzak i Ułamek, natomiast Gollob dzięki zwycięstwu w ostatnim biegu awansował do biegu barażowego. Skład wyścigu ostatniej szansy wyglądał imponująco. Oprócz Polaka na starcie stanęli Pedersen, Woffinden i Vaculik. W wielkim finale miejsce zapewnili sobie Słowak oraz Gollob. Zestaw ostatniego biegu to słowiańscy żużlowcy: Kasprzak, Ułamek, Gollob oraz Vaculik. Poddał się po słabym starcie Gollob, a walkę stoczyli Krzysztof Kasprzak z doświadczonym Sebastianem Ułamkiem. Triumfował zawodnik na co dzień reprezentujący Stal Gorzów Wielkopolski przed Ułamkiem, a skład podium uzupełnił Martin Vaculik. - eurosport.onet.pl

Trzecia runda SEC miała miejsce 14 września w Gorican w Chrowacji. Dla naszego teamu były to bardzo udane zawody. Niekwestionowanym zwycięzcą został Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów, który wywalczył w sumie 15 punktów, tuż za nim był Sebastian Ułamek z 14 oczkami na koncie. Na najniższym stopniu podium stanął Martin Vaculik, gromadząc dziesięć punktów. Tuż za podium znalazł się Tomasz Gollob. Czwarta i ostatnia runda SEC odbędzie się w Rzeszowie. W tych zawodach poznamy ostateczny rezultat Indywidualnych Mistrzostw Europy. Trzymamy kciuki za wszystkich naszych zawodników, a w szczególności za Martina Vaculika i Fredrika Lindgrena - boll.co.uk

Krzysztof Kasprzak wygrał trzecią rundę Indywidualnych Mistrzostw Świata w chorwackim Gorican. Tuż za Kasprzakiem, który startował z dziką kartą uplasował się jego rodak, Sebastian Ułamek. Kasprzak, który był w niesamowitej formie, słabo rozpoczął zawody, ale następne cztery wyścigi wygrał bezapelacyjnie. Jednakże, w finale nie było już tak łatwo. Kasprzak wypchnął pod bandę Tomasza Golloba i wysforował się na pierwsze miejsce. Drugi był Ułamek, a trzeci Vaculik. Tuż za podium znalazła się gwiazda polskiego żużla, Tomasz Gollob. - worldspeedway.com

SEC News
18.05.24
Nie żyje Andrey Kudryashov

Rosjanin odszedł po długoletniej walce z ciężką chorobą.

12.05.24
Janowski wygrywa SEC Challenge

Triumfem Macieja Janowskiego zakończyły się zmagania SEC Challenge. Oprócz Polaka do TAURON SEC 2024 awansowali Piotr Pawlicki, Vaclav Milik, Kacper Woryna i Jevgenijs Kostigovs.

12.05.24
Czas na SEC Challenge!

Już tylko godziny dzielą nas od decydujących rozstrzygnięć w kwalifikacjach do TAURON Speedway Euro Championship 2024. Kto zapewni sobie awans do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Europy? Odpowiedź na to pytanie poznamy już w niedzielne popołudnie.

10.05.24
Na kogo warto zwrócić uwagę w Daugavpils?

Już w najbliższą niedzielę na torze w Daugavpils odbędzie się SEC Challenge. Na łotewskiej ziemi bój o uczestnictwo w TAURON SEC 2024 stoczy wielu doświadczonych zawodników, którzy osiągali znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Na kogo warto zwrócić szczególną uwagę?

09.05.24
Komu najlepiej szło w SEC Challenge?

Każdego roku turniej SEC Challenge dostarcza potężnej dawki żużlowych emocji. Już po raz 11 zawodnicy zmierzą się w finale kwalifikacji do Indywidualnych Mistrzostw Europy, a po raz pierwszy gospodarzem zmagań będzie Daugavpils.

08.05.24
Poznaliśmy listę startową SEC Challenge

Poznaliśmy listę startową SEC Challenge 2024, który odbędzie się 12 maja w Daugavpils. Awans do tegorocznego cyklu TAURON Speedway Euro Championship uzyska czołowa piątka niedzielnych zawodów.