Artem Laguta: „Czułem, że złoto jest na wyciagnięcie ręki”

Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Dobry początek dawał mu szansę, aby doścignąć prowadzącego w klasyfikacji generalnej Andzejsa Lebedevsa. Jednak zmiany nawierzchni, które lepiej odczytał Łotysz, nie pozwoliły Artemowi Lagucie na zdobycie upragnionego, złotego medalu mistrzostw Europy. Rosjanin, odrobił jednak z nawiązką stratę do Vaclava Milika, dzięki czemu stanął na drugim stopniu podium cyklu Speedway Euro Championship.

W tegorocznym cyklu SEC, Rosjanin pokazał się kibicom z bardzo dobrej strony. Jedynie pierwsza runda nie poszła po myśli Artema, który zakończył zawody w Toruniu po turnieju zasadniczym. Nie mniej jednak, przed finałowymi rundami IME, młodszy z braci Lagutów mówił, że interesuje go tylko pierwsza trójka w klasyfikacji końcowej cyklu – swój cel spełnił.

- Ten rok był dla mnie ciężki. Straciłem parę punktów już podczas pierwszej rundy w Toruniu. Dużo lepiej było w Güstrow, gdzie wygrałem, jednak w Hallstavik, na bardzo trudnym torze ponownie straciłem punkty – powiedział Artem Laguta.

Przed ostatnią rundą cyklu, mało kto wierzył, że Rosjanin może powalczyć o mistrzostwo Europy. Wielu kibiców oraz ekspertów nastawiało się przede wszystkim na walkę Vaclava Milika oraz Andzejsa Lebedevsa. Dobry początek zawodów sprawił, że do czesko-łotewskiego pojedynku włączył się właśnie Laguta.

- Przed zawodami myślałem, że będę walczył jedynie o trzecie miejsce, jednak w trakcie zawodów poczułem, że stać mnie na walkę o złoto. Wszystko zmieniło się jednak w momencie, gdy Andzejs miał dobrą końcówkę zawodów, wtedy nie było mowy żebym go pokonał – dodał Laguta.

Po dwóch seriach startów, Artem Laguta był najskuteczniejszym zawodnikiem finałowej rundy. Jednak zmieniająca się nawierzchnia, która wymusiła korekty w sprzęcie, spowodowała spadek formy Rosjanina.

- Tor był bardzo dobry, jednak zmieniająca się nawierzchnia spowodowała, że musiałem za każdym razem robić korekty w moim sprzęcie. Chciałem to wygrać, jednak nie wiem, co musiałoby się stać, żeby Lebedevs mógł przegrać tą rywalizację. Zbliżyłem się w trakcie zawodów do Andzejsa na 3-4 punkty i czułem, że złoto jest na wyciagnięcie ręki, jednak później Andzejs znalazł dobrze przełożenie i zdobył tytuł – powiedział Artem.

Madsen: Jestem mistrzem

8, 14, 16, 18 – tyle punktów zdobywał Leon Madsen podczas czterech rund TAURON SEC 2018. Duńczyk z kompletem wygrał finałową rundę zmagań na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie przypieczętował tytuł Indywidualnego Mistrza Europy.

26.09.18
Lambert: Spoglądałem na tablicę wyników

Robert Lambert zdobył brązowy medal cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2018. Podczas finałowej rundy w Chorzowie, Brytyjczyk zajął ósme miejsce.

16.09.18
Leon Madsen Indywidualnym Mistrzem Europy

Leon Madsen wygrał cykl TAURON Speedway Euro Championship 2018. W Chorzowie, Duńczyk zakończył zawody z kompletem punktów. Na pozostałych miejscach na podium Indywidualnych Mistrzostw Europy stanęli Jarosław Hampel i Robert Lambert.

15.09.18
Mistrzowskie zakończenie

264 okrążenia TAURON Speedway Euro Championship 2018 za nami. Podczas najbliższych 22 wyścigów rozstrzygnie się walka o prym na „Starym Kontynencie”. Przez rok, jeden z zawodników będzie mógł nazywać się Indywidualnym Mistrzem Europy. O tym, kto nim zostanie, zadecyduje wielki finał na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

15.09.18
forBet stawia na Madsena

Według forBet Zakłady Bukmacherskie, Leon Madsen jest głównym kandydatem do zdobycia złotego medalu TAURON SEC 2018. Co ciekawe, na drugim miejscu tego zestawienia znalazł się Robert Lambert.

14.09.18
Alfabet TAURON SEC cz. II

Przedstawiamy Państwu specjalnie przygotowany alfabet, który odnosi nas do haseł związanych z cyklem Indywidualnych Mistrzostw Europy.