Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

W sobotę (25.05) w chorwackim Gorican, szesnastu zawodników powalczy o awans do tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Przepustkę do czterech finałowych rund SEC, zapewni sobie siedmiu najlepszych zawodników turnieju.

Awans do SEC Challenge zapewniło sobie po czterech najlepszych zawodników z półfinałów, które odbyły się we włoskim Terenzano, francuskim Lamothe – Landerron oraz austriackim Mureck. Wyjątkiem był półfinał na Węgrzech, gdzie na torze w Nagyhalász, awans zapewniło sobie trzech najlepszych zawodników, natomiast czwarty (Polak - Janusz Kołodziej) został zawodnikiem rezerwowym. „Dzika karta” na sobotnie eliminacje, która przysługiwała gospodarzom, przyznana została Juricy Pavliciowi.

Po sobotnich zawodach, przyznane zostaną jeszcze trzy „dzikie karty” dające możliwość walki o złoty medal mistrzostw Europy. Pięciu najlepszych zawodników z zeszłego roku, ma już zapewniony udział w tegorocznej edycji Speedway Euro Championship. Są nimi: Leon Madsen (Dania), Grigorij Łaguta (Rosja), Krzysztof Kasprzak (Polska), Vaclav Milik (Czechy) oraz broniący tytułu mistrza Europy, Duńczyk Nicki Pedersen.

Tegoroczny cykl Speedway Euro Championship składać się będzie z czterech rund. Pierwsza z nich odbędzie się 30 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Następnie cykl SEC zawita do Güstrow (15.07, Niemcy) oraz do Hallstavik (05.08, Szwecja). Medale mistrzostw Europy, rozdane zostaną podczas finałowej rundy w Lublinie (Polska), którą zaplanowano na 16 września.

Początek zawodów ustalono na godz. 19:00. Transmisję „na żywo” z chorwackiego Gorican przeprowadzi Sabmar TV.

„Żużel na Śląskim” będzie olbrzymim wyzwaniem

We wrześniu 2018 roku wielki żużel wraca na Stadion Śląski. Dokładnie 15 września,w Chorzowie, poznamy przyszłego najlepszego żużlowca Europy. Niedługo później, w tym samym miejscu, swój mecz rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski. Przygotowania do wspomnianych wydarzeń, trwają już od kilku miesięcy.

25.10.17
Żużel wraca na Stadion Śląski!

To, na co żużlowy świat czekał od lat, stanie się faktem we wrześniu 2018 roku - sport żużlowy, za sprawą finału cyklu Speedway Euro Championship oraz meczu Żużlowej Reprezentacji Polski, powraca na Stadion Śląski w Chorzowie.

23.10.17
Andzejs Lebedevs: „Dziękuję organizatorom, którzy uwierzyli we mnie”

Andzejs Lebedevs nie zwyciężył w żadnej z tegorocznych rund cyklu Speedway Euro Championship. Jednak dobra, a przede wszystkim równa dyspozycja, która wprowadzała Łotysza do finału każdej z rund, pozwoliła mu zdobyć upragniony tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu.

20.10.17
Artem Laguta: „Czułem, że złoto jest na wyciagnięcie ręki”

Dobry początek dawał mu szansę, aby doścignąć prowadzącego w klasyfikacji generalnej Andzejsa Lebedevsa. Jednak zmiany nawierzchni, które lepiej odczytał Łotysz, nie pozwoliły Artemowi Lagucie na zdobycie upragnionego, złotego medalu mistrzostw Europy. Rosjanin, odrobił jednak z nawiązką stratę do Vaclava Milika, dzięki czemu stanął na drugim stopniu podium cyklu Speedway Euro Championship.

19.10.17
Kudryashov: „Chciałbym wystąpić w SEC 2018”

Dla Andreya Kudryashova, tegoroczny SEC był pierwszym, w którym Rosjanin wystąpił we wszystkich czterech rundach cyklu. Brązowy medalista Drużynowego Pucharu Świata jest zadowolony z osiągniętych przez siebie wyników.

18.10.17
Kasprzak: „Jeden medal już mam, czas na więcej”

Krzysztof Kasprzak został zwycięzcą finałowej rundy cyklu Speedway Euro Championship, która odbyła się w Lublinie. „KK” nie zdołał jednak obronić brązowego medalu, który zdobył przed rokiem i w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce.