Udostępnij na:
Facebook
Twitter
Google+

Gala rozdania Duńskich Nagród Motoryzacyjnych zbliża się wielkimi krokami. Aż w trzech kategoriach nominowany został obecny mistrz Europy na żużlu Nicki Pedersen.

Pierwszą z kategorii, w jakiej szansę na zwycięstwo ma tegoroczny zwycięzca SEC jest „Osobowość roku”. Przeciwnikami 39-letniego żużlowca będą: kierowca F1 Kevin Magnussen, gwiazda wyścigów równoległych Stig Neergaard, a także Kjer Olsen uprawiający MotoCross.

Urodzony w Odense gwiazdor ma też szansę sięgnąć po tytuł „najlepszego występu” w sezonie 2016. Kapituła plebiscytu nominowała do tej nagrody zwycięstwo Pedersena w SEC oraz brązowy medal duńskiej żużlowej reprezentacji do lat 21.

Zwycięstwo w Mistrzostwach Europy dało również Pedersenowi szansę na triumf w kategorii „żużlowiec roku”. W niej jego rywalami będą: pięciokrotny mistrz kraju Niels Kristian Iversen, objawienie mistrzostw świata do lat 21 Patrick Hansen oraz mistrz Europy na motocyklach o pojemności 85cc Benjamin Basso.

Nagrody zostaną rozdane także w dwóch innych kategoriach – „Wydarzenie roku” oraz „Talent roku”. Do pierwszej z nich nominowane zostały SGP w Horsens, Rajd Danii oraz Finał Mistrzostw Danii w Motocrossie. Na zwycięstwo w drugiej szanse mają wspomniany już wyżej Patrick Hansen oraz dwaj kierowcy wyścigowi Nicklas Nielsen i Max Klinkby-Silver.

SEC News
21.05.17
Pawlicki zwycięża. Siódemka zawodników z awansem do SEC

Przemysław Pawlicki zwyciężył w SEC Challenge, który odbył się w chorwackim Gorican. Kolejne miejsca na podium zajęli Kenneth Bjerre, a także Nicolai Klindt, który zwyciężył w biegu dodatkowym. Awans do tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship uzyskała pierwsza siódemka finału eliminacji.

19.05.17
SEC Challenge już jutro. Kto awansuje do cyklu?

W sobotę (25.05) w chorwackim Gorican, szesnastu zawodników powalczy o awans do tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. Przepustkę do czterech finałowych rund SEC, zapewni sobie siedmiu najlepszych zawodników turnieju.

08.05.17
To oni powalczą o SEC 2017

Poznaliśmy zawodników, którzy rywalizować będą w finałowym turnieju eliminacji do Speedway Euro Championship. Podczas ostatniego turnieju we francuskim Lamothe – Landerron, awans do SEC Challenge, który odbędzie się 20 maja w chorwackim Gorican, uzyskało czterech zawodników.

01.05.17
Pierwsi zawodnicy awansowali do SEC Challenge

Pierwsi żużlowcy zapewnili sobie awans do SEC Challenge, który odbędzie się 20 maja w chorwackim Gorican. Z trzech półfinałów, które odbyły się dziś w Nagyhalász (Węgry), Mureck (Austra) i Terenzano (Włochy), awans zapewniło sobie jedenastu zawodników.

27.04.17
Małe miasto oznacza wielki speedway

Wielki sport w małym mieście? To możliwe. MC Güstrow udowadnia, że wielkość ośrodka żużlowego nie ma znaczenia przy organizacji zawodów na najwyższym poziomie.

25.04.17
Siedmiu Polaków powalczy o SEC 2017

Siedmiu reprezentantów Polski powalczy o udział w tegorocznym cyklu Speedway Euro Championship, którego inauguracja zaplanowana jest na 30 czerwca na toruńskiej Motoarenie. Nazwiska zawodników, którzy na początku maja wezmą udział w eliminacjach do tegorocznej edycji mistrzostw Europy, ogłoszone zostały po finale Złotego Kasku.