Ostatnia szansa Jonssona
19.06.17
Łotewski pechowiec chce w końcu coś udowodnić

Andrzej Lebiediew to jedyny reprezentant Łotwy w tegorocznym cyklu Speedway Euro Championship. 22 – letni zawodnik to jeden z trzech reprezentantów Łotwy w historii cyklu.

14.06.17
Jarosław Hampel z dziką kartą w Toruniu

Organizatorzy indywidualnych mistrzostw Europy przyznali dziką kartę na inauguracyjną rundę Speedway Euro Championship w Toruniu. Otrzymał ją reprezentant Polski, Jarosław Hampel. Dla kapitana polskiej kadry, będzie to pierwszy występ w międzynarodowych zawodach od momentu straszliwej kontuzji, w 2015 roku.

13.06.17
Pierwszy Polak z medalem. Co będzie w 2017?

Najniższy stopień podium oraz brązowy medal zeszłorocznej edycji Speedway Euro Championship wpisał Krzysztofa Kasprzaka do historii - „Kasper” jako pierwszy Polak został medalistą cyklu SEC.

09.06.17
Na co stać Gomólskiego?

Kacper Gomólski jest jednym z pięciu Polaków, którzy awansowali do tegorocznego cyklu Speedway Euro Championship. „Ginger” jest jednocześnie jednym z debiutantów w walce o indywidualne mistrzostwo Europy.

08.06.17
Bjerre dopiął swego

Dwa lata trwała walka Kennetha Bjerre o miejsce w elitarnym cyklu Speedway Euro Championship. Już raz był bardzo blisko. Podczas SEC Challenge 2015 zajął ósme miejsce, które dało mu status pierwszego rezerwowego cyklu. Do miejsca premiującego awansem zabrakło jednego punktu. Tym razem Duńczyk nie pozostawił złudzeń i w Challenge’u w Gorican zajął drugie miejsce.

05.06.17
Rozpoczynamy walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy

Już po raz piąty cykl Speedway Euro Championship wyłoni najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. Obrońcą mistrzowskiego tytułu będzie Nicki Pedersen, który swoje pierwsze złoto europejskiego czempionatu zdobył w niebywałych okolicznościach. Dziś poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy otrzymali stałe dzikie karty na tegoroczny cykl.